Fotovíkend s Balvany

Lučany nad Nisou

S fotoklubem Balvan a dalšími kamarády z koutů republiky, jsme strávili víkend v Jizerských horách nedaleko přehrady Souš. Měli jsme možnost vyměnit si zkušenosti a názory, které byly pro mne velkým přínosem a kromě mluvení se samozřejmě fotilo.


Protože krásné počasí bylo už od poloviny týdne a já nedokázal déle sedět u počítače, vyrazil jsem ve čtvrtek ráno fotit. Konečně se mi povedly vyfotit Lučany nad Nisou v mlžném oparu, kde sem tam vykukuje barevný strom a dominanta města – kostel Navštívení panny Marie. V pátek mělo být stejně krásně a tak mé kroky nebo spíše auto 🙂 směřovalo na Malou Skálu, konkrétně na Suché skály (Sušky). Tam už to bylo horší, ale pár fotek se také povedlo.
O víkendu už bylo tedy na plánu setkání fotografů. V sobotu jsme si objednali modré nebe a podzimní krajinu a tak nezbývalo než brzo ráno vstávat do práce… teda vstávat na svítání v osadě Jizerka. Naštěstí jsme vyrazili jenom čtyři a tak nám osada nebyla malá a nepřekáželi jsme si. Další zastávkou byla přehrada Souš a pak zpátky do chalupy dospat spánkový deficit z předešlých dní. Když už se blížil večer, rozhodli jsme se já a Václav Novotný vylézt na horu Jizeru. Bohužel se z výletu nic dalšího, kromě mokrých bot nevyvedlo. V neděli už to byla bída z nouzí, slibovaná inverze v pětistech metrech nakonec vysela v tisících a my nic neviděli. Alespoň mám další místo, které stojí za to vyfotit. Ale to až příště 😉

One Response

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *