Fotografie

V pododkazech fotografie můžete vidět výběr fotek, které jsem zatím pořídil. Portfolio je rozdělené do základních kategorií. Více fotek můžete vidět v novinkách na úvodní stránce, které jsou rozdělené do rubrik.

 

Kategorie fotografického portfolia:

 

 

Kostel v Lučanech nad NisouNejvíce se věnuji krajinné fotografii, především Jizerských hor, kde je mé zázemí. Zaměřuji se převážně na tento region, hledám zajímavá místa, kde lze pořídit originální fotografii. Podle mě je to lepší, než jezdit po celém světě a fotit to, co mají všichni. Pokud nemůžu zůstat na místě alespoň měsíc, nemám šanci pořídit pěkný záběr. Počasí je vrtkavé a ne vždy fotografům přeje. Většinou se vracím vícekrát na jedno místo v naději, že bude fotka lepší než předešlá.

Rád se učím nové věci a tak přijímám jakoukoli výzvu. Postupně jsem zkusil téměř všechna odvětví fotografie (až na akt) a našel jsem si své místo.

Jako grafik a webdesigner umím dobře pracovat s Photoshopem a snažím se podle citu fotografie upravovat. Prošel jsem si HDR fotografií i různými přestřelenými úpravami, ale postupně jsem se uklidnil a začal jsem jemně opravovat kontrast ve fotografií a zjednodušovat obsah, aby pohledem na fotografii člověk podvědomě cítil klid.