3. místo na ZOOM CANON

Fotografie plameňáka ze ZOO Praha

Plameňák ze ZOO Praha

Již čtvrtým rokem pořádá společnost Canon v Pražské zoo zajímavou akci pod názvem CANON ZOOM. Můžete si vyzkoušet fotografickou techniku od malých kompaktů až po profesionální techniku. Je to dobré hlavně pro fotografy, kteří neví co od jakého objektivu a těla můžou čekat. Tady si všechno vyzkouší a udělají si dobrou představu.

Letošní ročník byl opět o něco větší než minulý. Nově se akce konala na čtyřech místech v republice (ZOO: Dvůr Králove, Brno, Zlín, Praha). Možná i proto bylo na Pražské předváděčce méně fotografů než loni. Doplňujícím programem byly poutavé přednášky ostřílených a zcestovalých fotografů a fotografická soutěž.

Soutěž je zajímavá tím, že musíte fotit do JPG a nesmíte fotografii nijak upravovat. Takže musíte být trpěliví, stále na pozoru a hlavně u focení přemýšlet. Jak už jsem si za ta léta zaryl do paměti určitá pravidla, tak tady příliž neplatí. Pro mne bylo těžké zvyknout si na to, že nemůžu přeexponovávat fotografie jako když fotím do rawu…přece už fotku neupravím! A že rovnou musím dbát na co nejlepší kompozici obrazu. Abych byl trochu originální fotil jsem do B/W (černobíle). Inspirován výbornými fotografy z Balvanu Lukášem a Martinem Babčickými a Ladislavem Mrňou, kteří se černobílou fotografií hodně zabývají.

Konečné 3. místo za pelikána v úvodu článku. Zde je již upraven pro můj lepší pocit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *