Foto workshop v Jizerských horách

Workshop pod vedením Jirky Stránského a pořadateli Dany Tkáčové a Renaty Van Vleet, kterým všem tímto děkuji. Dále krátce popíšu shrnutí 3 workshopů, kde se sešli regionální čeští a polští fotografové. Musím s pokorou přiznat, že jsem nabral nové zkušenosti ve focení krajin a to díky neúnavnému Jirkovi, který byl téměř 24 hodin ve střehu, dokázal odpovědět na naše dotazy a provázel nás vždy a všude po Jizerských horách.

Bohužel úděl a nebo možná bychom mohli říci správný fotograf krajinář má překrvené oči z nedostatku spánku, bolí ho nohy a záda z dlouhých pochodů za východem a západem slunce. I tak se dají popsat 3. workshopy po Jizerských horách. Do toho se den prodloužil o promítání fotografií a jejich zpracování ve Photoshopu. Co jiného říci než, že se těším na další setkání 🙂

Je to divné, ale i v letních měsících se dá udělat pěkná fotka krajiny 🙂

 

Workshopy

Sice jsem byl odpůrcem fotografických workshopu, které ovlivňují úsudek při focení, ale měním svůj názor. Zkušenosti ostatních fotografů je dobré si vyslechnout a vzít si z toho to užitečné. Na druhou stranu už vím, že pokud budu chtít fotit krajiny, tak pořád sám. Když totiž jdete ve skupině nekoukáte se odkud by bylo dobré fotit pohled, ale kde zrovna stojí jiný fotograf a zrovna má určitě lepší kompozici než vy. A bohužel nemáte jediný zachycený okamžik.

 

4 Responses

  1. Ahoj Honzo, na WS se opravdu zadařilo, img_1710, moc pěkná atmosféra. Supr.

  2. Docela jsem doufal, že Jizerky nepotká osud Českého Švýcarska, kde pro množství organizovaných fotografů, už není ani kam plivnout. Vypadá to, že jsem se mýlil.
    Jinak fotky moc pěkný.
    .

    • Dobrý den Honzo, když jsem se byl na podzim podívat na Černý potok, nestačil jsem se divit, kolik fotografů stálo podél. Jizerské hory jsou dostupné a fotogenické. Myslím si, že módní vlna digitální fotografie skončí za pár let a zůstanou jen skalní fotografové a milovníci přírody. Hory pak budou opět klidnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *