Fotovýlet Bastei

Most na Bastei

Kromě 1. májové reportáže z města Mikulášovice jsem se vydal na krátký fotovýlet do Saského Švýcarska na zajímavou architektonickou památku Bastei. Jedná se o pískovcový most zasazený do místních skal. Viditelnost byla velmi dobrá, což v údolí Labe za Ústí nad Labem bývá málokdy.

Jaro pro krajináře není ideální, ale když se podaří počasí, člověku to nedá a musí někam vyrazit. Prostě všechny fotky jsou zeleno zelné a mají sklon padat do kýčovitých pohlednicových obrázků. To se mi myslím povedlo :-), ale i tak se rád podělím o pár fotografií z krásného kraje Českosaského Švýcarska. Bukové stromy jsou ve fázi, kdy mají až fosforově zelené listy a díky tomu nejsou lesy na fotografii tak ploché.

Dvě třetiny pískovcového krasu kolem Labe je Saské Švýcarsko a tak by každý fotograf, který jezdí do Českého Švýcarska měl zavítat i na německou stranu. Doménou jsou tzv. stolové hory, které u nás neuvidíme. Na jedné z nich je i zajímavá pevnost Königstein.

Co se týče fotografování, tak byla v celku dobrá viditelnost jak jsem psal. Konečná práce na počítači nebyla tak náročná. Většinu úprav jsem provedl v Camera Raw, což je velmi silný nástroj pro úpravu syrových dat a to bez ztráty kvality.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *