Jarní květena

Sněženka

Ne příliš, ale přeci jenom nás vítá jaro. Ze staré suché trávy pučí první květy a kolem nich se válí nadšení fotografové. Poznáte je podle špinavých kolenou a velkého batohu na zádech. Po dlouhé době zasněžených krajin a zašedlých oparů v údolích vidíme konečně něco barevného. Pro sněženku k sousedovi na zahrádku, pro blatouch do močálů a pro podběl na smeťák, prostě idylka.

Celý den máte co dělat, raní a večerní sluníčko dodá stíny v květu a pokud je v poledne zataženo, máte krásné difuzní světlo, které zajistí bílé květy bez přepalů.

Vezmeme si makro objektiv (jaký jiný) a snažíme se co nejvíce přilepit ke kytce, ale hlavní je celková kompozice. Větru zkazíme radost, květenu zajistíme provázkem a nebo vytvoříme závětří improvizovanou rekvizitou (zahradní kolečko). Ti kdo mají na zrcadlovce živý náhled (jako já) samozřejmě přepnou na manuál a ostří prstencem na objektivu v maximálním přiblížení na display.

Jestli uvažujete o profesionální fotografii, doporučuji začít právě focením kytiček. Seznámíte se perfektně s technikou a na všechno máte čas, teda pokud nefotíte mouchy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *