Ne zas tak Krásná Máří

Podle titulky by se mohlo zdát, že výhled z Krásné Máří není obdivuhodný, ale není tomu tak, ba naopak. Problém je v zachycení tohoto pohledu do políčka fotoaparátu. Není zde žádné zajímavé popředí, stromy se nepříjemně kosí při použití širokoúhlého objektivu a ani tak se Vám do záběru nevejde vše, co je zajímavé.

Na vyhlídku jsem se vydal jak jinak než na běžkách a protože jsem musel být na místě před východem slunce, vyrážel jsem z Šámalky kolem 6 hodiny ranní. Byl jsem první ve stopě a svými hůlkami jsem jako první narušoval precizní manšestr od pánů rolbařů. Skvělý pocit jedinečnosti :-). Ve stoupáku za Hřebínkem mě dostihl první běžkař nadšenec, který měl namířeno až na Luční boudu. Chvíli jsme nezávazně pokecali o skvělém ránu, svých manželkách a než jsme zabředli do hlubší diskuse, naše cesty se rozdělily, byl jsem totiž na místě.

Snad jsem se více kochal než fotil. Nenapadalo mě jak tu zpropadenou vyhlídku nafotit. Při pohledu ze srázu jsem měl jasno. Zajímavější, ale o to hůře dostupnější, byla vyhlídka těsně pod Krásnou Máři. Malá skalka s těžko dostupným vrškem, kam jsem se nakonec vyškrábal. Odtud byly vidět další skály zaseknuté ještě hlouběji do údolí, odkud by se dalo také fotit, jen si musím počkat na další úchvatný východ jako byl tuto sobotu.

Na závěr jeden autoportrét, ať ti, co zůstali doma, puknou závistí :-). Ať žijou čárky ve větách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *