Řeka Kamenice

Zpět do rodného kraje na podzimní scenerii. Hodně jsem se těšil na víkendovou zastávku v Mikulášovicích, protože jsem si naplánoval výlety do Saského Švýcarska. Bohužel počasí fotografům nepřálo a předpovídaná inverze byla hodně vysoko. Sice jsem vydržel na skalách kolem Winterberku courat až do odpoledne od brzkých ranních hodin, ale fotka z toho nebyla žádná. Proto jsem v neděli vyrazil na řeku kamenici, která je na podzim kouzelná. Myslím, že fotit pískovcové koryto řeky během poledne kdy sem dopadají sluneční paprsky, musí dodat fotkám tu správnou atmosféru.

Kolem řeky jsem procházel naposled před pěti lety a za tu dobu jsem jaksi zapomněl, že se řeka musí několikrát přebrodit. Někde se dala přejít po spadlých stromech, ale kmeny byly tak kluzké, že jsem musel lézt po čtyřech a půlky se mi klepaly ze strachu, abych neutopil foťák. Voda byla někdy až nad kolena, což nevadilo, ale bolest chodidel a nártů z chladné vody už byla nepříjemná.  Z celého víkendu, to byl však nejlepší fotovýlet a jediný produktivní.

One Response

  1. Mám slabost pro tyhle žlutý fotky. Snad proto, že zachytit přírodu v těchto barvách je možno jen krátkou chvíli. Pěkný Honzo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *