Soutěž Zaostřeno na Jizerky – trocha kritiky

_MG_2876-EditVe čtvrtek 10.10.2013 proběhl již třetí ročník fotografické soutěže. Vždycky jsem se na tuto akci těšil, protože se sešli fotografové, kteří mají něco společného. Po třetí má fotka získala titulní stranu což mě potěšilo.

I letos jako každý rok probíhá veřejné hlasování formou ankety na stránkách Deníku Liberecka, kde vyhrává většinou nejaktivnější fotograf. Tím nechci říct, že by hodně fotil. Vyburcuje mnoho lidí kolem sebe, aby pro něj hlasovali. Osobně mě to nechává v klidu. Z pohledu mé bývalé práce webmastera je to jakési marketingové kolečko. Nadace se zviditelní, Deník Liberecka má lepší statistiky návštěvnosti a tím možnost výdělku z reklamy. Jiné fotografy to rozčiluje, ale je to takové neštěstí nad rozlitým mlékem.

 

zdenek-linVýběr 13-ti nejlepších fotografií do kalendáře vybírá pak odborná porota. Už předešlé hlasování minulých ročníků mi nepřišlo úplně objektivní, ale říkal jsem si, že je to otázka vkusu poroty. Každým rokem se vyhrávají hodnotné ceny a možná si svými názory podříznu vlastní větev. Je možné, že mé mínění nikdo nesdílí, ale i tak se musím pozastavit nad letošním výběrem. Konkrétně fotografie pana Lína – Cestou do Hejnic, neměla být ve výběru. Vadí mi, že spousta jiných autorů má lepší fotografie a je mi líto, že se do výběru nedostali. Je tedy na zvážení objektivnosti poroty a rád bych někdy viděl jak takový výběr vypadá.

Přiznávám, že je lehké někoho kritizovat a tak závěrem musím poděkovat organizátorům, že takovou akci připravují a třeba se mi povede tímto článkem je trochu trknout.

Těším se na příští rok.

 

2 komentáře

  1. Dobrý den, nevím, proč se čílíte. Této soutěže se již účastnit nebudu, viděl jsem to, byl i na jedné vernisáži. Sešli se staří kamarádi, z branže, vydali si kalendář, společně se polácali po ramenou, no, na to já nemám čas, fotím pouze okrajově, mám jiné koníčky, a toliko co se profese týká, jsem pouhý plebejec, pracující člověk.
    Vaše mínění sdílím, je patrně velký nedostatek kvalitních prací, když rok co rok vyhrávají titíž lidé. Souběžná naklikávačka Deníku, to je o ničem. Lidi sedicí v „odborné porotě“ neznám.
    Tak se mějte, a dobré světlo,

    Hanslik, Frýdlant

  2. No musím uznat, že sebevědomí Vám nechybí.

    Jan Měchura

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *