Svatba usměvavých lidiček

Fotografie obřadní místnosti

11. 6. 2011 jsem byl pozvaný jako hlavní fotograf na svatbu Míly a Tomáše, která se konala v Jablonci nad Nisou. Obřad proběhl v krásné nevysvěcené kapličce v Loučné u Jablonce. Z inscenované focení jsem provedli v udržovaném parku pod přehradou. Přináším Vám výběr nejzajímavějších fotografií z pohledu fotografa. Součástí focení byla úprava výběru fotek (cca 250 ks) a následné vytvoření několika fotografií velikosti A4 a 10×15 cm na kvalitní fotopapír Canon. Dodatečně se bude vytvářet fotokniha.

 

Jak jsem fotografoval svatbu

Často jsem používal pevné sklo, které zajistilo malou hloupku ostrosti na krátkou vzdálenost. V tmávém interiéru kapličky ani jiné sklo nešlo pořádně použít, jestliže se fotky budou dále tisknout. I tak bylo nutné zvyšit ISO na nějakých 640 – 800.

K focení na přehradě jsem využil dálkově odpalovného blesku s vlekými 120cm deštníky ve zlaté a stříbrné barvě. Bylo zataženo a tak nebylo z čeho čerpat světlo na odraznou desku. Naštěstí se vždy na svatbě najde hodně brigádníků, kteří Vám rádi pomohou s přesouváním světla.

V záloze jsem měl ještě jednu digitální zrcadlovku pro případ, že by se první stroj porouchal. Mimo jiné jsem měl na druhém fotoaparátu standardně nasazené širokúhlé sklo pro davové fotografie v malých prosotorách.

Jakmile svítí sluníčko je třeba využít pro vykrytí stínů blesk, protože obřad se většinou koná kolem 12. hodiny, kdy je slunce nejvýše.

Pořád je třeba se prodírat mezi kameramany a fotografy z rodiny, kteří si rádi vytváří neprůchdonou zeď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *