Takt SHOW 2012

Dance 2xs

Letos se příprav taneční show v Liberci ujali mladí ze skupiny a musím přiznat, že se jim to moc povedlo. Trošku netradičně večerem neprovázel moderátor, ale krátké tématické klipy. Taneční show měla spád a divák se jistě nenudil. Kromě pár ročníků jsme se na akci potkávali hlavně s Jirkou Částkou jakožto dlouholetým takťáckým oficiálním fotografem. Letošní ročník navštívilo snad 5 známých libereckých fotografů. Myslím, že se všem fotky moc povedly a je dobře, že si každý našel svůj trošku jiný úhel pohledu.

K focení

Poprvé jsem použil fullframe 5D Mark II a zas musím konstatovat, že ve vysokém ISO exceloval, ale pokulhávalo jeho ostření a snímkování. Přeci jenom na taneční akce by to chtělo o chlup rychlejší zaostření. I přesto že jsem použil pevnou 50ku od Sigmy, která ostří velmi dobře.

K objektivu

Rozhodoval jsem se mezi  Sigmou a Canonem a protože se diskuse kolem těchto objektivů značně lišily, radši jsem je osobně porovnal v obchodě a před tím ještě na fotoakci v Pražské ZOO.  Sigma v osobním ohodnocení vyhrála v kvalitě kresby na plnou díru (F 1.4), v barevném podání (všichni známe modré Canony), v konstrukci  a také v ostření , i když byl Canon rychlejší  zase často přejížděl po celém rozsahu, což ve výsledku bylo pomalejší.

 

3 Responses

  1. Jana

    fotky z letošní show mimořádně vyvedené 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *