Takt studiovky 2011

fotografie tanečníků ve studiu

Letos poprvé jsme uskutečnili focení tanečníků Taktu Liberec na letní škole tance, která se tradičně koná v Novém Městě pod Smrkem. Spolupráci s tanečníky se nemůžu vynachválit. Vědí co chtějí a umí perfektně spolupracovat v týmu a s fotografem.

Takže jsem si na taneční tábor přivezl kompletní fotografickou výbavu, i když jsem dopředu věděl, že nevyužiji zdaleka vše. V plánu bylo využít exteriéry při západu slunce a pak se přesunout do místnosti se světly a bílím plátnem. V záloze jsem měl připravené ještě černé a šedé plátno pro umělecké počiny, ale když máte nafotit třicet tanečníků za 2 dny, tak mnoho času nezbývá. Hlavním cílem bylo nafotit jednotlivce a to především lektory, aby se měli jak prezentovat na stránkách + fotky pro reklamu a nakonec malé skupinky.

Focení bylo náročné, ale vydařené. Jak už jsem psal na začátku, tanečníci vědí co chtějí. Kdybych to měl rozebrat, tak to pro fotografa znamená – dobře se orientovat v prostoru, umět zapózovat, dokonale vystihnout představy kreativců a ještě k tomu dobře vypadat. Toto jsou věci, které od začínající modelky těžko najdete.

Vybral jsem pár fotografií, které se od sebe více liší. Jinak bylo nafoceno mnoho fotografií, nad kterými strávím ještě hodně času.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *