Workshop 1 v Jizerkách

V rámci soutěže Krajina a lidé Jizerských hor, se uskuteční celkem 3 workshopy pod vedením Jirky Stránského. První již máme za sebou a nebyla to žádná procházka růžovou zahradou. O víkendu 1. a 2. Června pořád pršelo a tak byl cíl celé výpravy jasný. Potoky na severní straně Jizerek.

Bývá pravidlem, že snad každý fotograf si před odjezdem zkontroluje předpověď počasí. Všichni jsme věděli do čeho jdeme a nikdo situaci nepodcenil. Nešlo ani tak o nás, ale o techniku, která i když je voděodolná nemusí trvalý dvoudenní déšť vydržet. Nakonec jeden z účastníků toho byl důkazem. Kvůli vlhkosti mu přestal fungovat Nikon 800E.

Zpočátku jsem nebyl nijak nadšený, že budu fotit zelené pozdně jarní Jizerské hory a ještě k tomu v dešti. Když jsem, ale viděl, jak Velký Štolpich nabral na síle, měl jsem důvod fotit. Po neustálém otírání kapek na objektivu a filtru se mi podařilo zachytit pár zajímavých okamžiků. A protože jsem byl na stejném místě týden před, můžete porovnat sílu vodopádů v předešlém článku. Romantický název Potůčky v Jizerkách bych zde rozhodně nepoužil. Cesta k vodopádům se ke konci změnila v potok a samotný Štolpich se už nevešel do koryta a hledal si nové cesty. Jakékoli přiblížení znamenalo pro fotografa jistojistou sprchu, kterou nezastavilo ani nepromokavé oblečení.

Přidal jsem ještě Prstnatec Fuchsův, který jsem pořídil v sobotu ráno, před odjezdem na workshop.

 

2 Responses

  1. Ahoj, koukám, že si se ještě v neděli vrátil k tomu malému bočnímu vodopádu ;-). Jsem zvědavý, jak nám vyjde počásko na 2. WS. Zdraví Aleš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *