Balvani v Jizerkách

Před pár lety fotoklub Balvan uspořádal na podzim víkend v Jizerských horách, akce se vydařila a proto se letos opakovala. Sešla se výborná parta fotografů a někteří dorazili až z Rokycanského fotoklubu. Páteční večer před ranním focením jsme se domlouvali kam pojedeme. Prognóza počasí nevypadala vůbec dobře a tak se krajináři shodli na krátkém výletu na vrchol Jizery. Jenže ráno nastal menší zmatek, protože bylo relativně chladno (-5 °C) a vše ojíněné.

Krom toho byla čistá obloha. Okamžitě jsme změnili plány a hurá na Jizerku. Jenže tu znám dokonale a nejspíš bychom se tam sešli s dalšími línými fotografy, kteří nikam nechtějí vyšlápnout a pohodlně se přivezou na Jizerku. Na parkovišti Mořina byla další změna plánu a tentokrát konečná. Cílem byla Velká Jizerská louka, která má veliký potenciál dobré fotografie, ale jak posléze Aleš Ječmeň podotkl, musí ji fotograf dlouho hledat a hlavně si představit scénu. Je to velká plocha, kterou při východu slunce nestihnete nafotit. Hold se musí vyšlapat.

 

Černý potok, Frýdlantské cimbuří a Polední kameny

Po návratu kolem 12.00 a rychlém obědu se vyrazilo na Černý potok a západ slunce jsme naplánovali na Frýdlantském cimbuří. U Černého vodopádu jsme potkali kolegu a stejného nadšence Slávka Hudského, který letos vyhrál cenu za nejlepší fotografii v soutěži Zaostřeno na Jizerky. Nakonec jsem na vrcholek vystoupal jen s Alešem Bobkem a protože bylo dost času, prodloužili jsme si výlet až na Polední kameny. Škoda, že nás omezoval dost silný vítr, který nám v některých chvílích nedovolil pořádně se nadechnout. Budu se muset někde poradit jak pořádně ukotvit stativ, protože tam skládat fotky do bracketingu opravdu nešlo. Poprvé jsem fotil krajinu na vysokou rychlost uzávěrky, kupodivu nová zkušenost.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Doplňte hodnotu *